sukitea.com

A Pál utcai fiúk - Vígszínház - YouTube | Movies showing, My christmas wish list, Midsummer nights

A Pál utcai fiúk - Előadás - Képgaléria - Theater Online

Dés László zenéje és Geszti Péter dalszövegei tökéletesen kiegészítik egymást, illenek a darab eszmeiségéhez, hangulatához. Többnyire gyönyörű dallamokat kapunk, szívbemarkoló sorokkal, de ha kell, a vidámabb számok is megállják a helyüket, kiváló szójátékokkal. (Egy külföldi bemutatónak külön örülnék, és nem csak a siker miatt, hanem mert nagyon kíváncsi lennék, Geszti egyedi szövegeit hogyan ültetnénk át egy másik nyelvre. ) Aki szerette A dzsungel könyvé t, ezeket a számokat is imádni fogja – ugyanis a Dés-Geszti páros le sem tagadhatná (de miért is tenné? ), hogy mindkét művet ők jegyzik, annyira hasonlít egymáshoz a két darab zenei világa. Khell Csörsz díszletei végtelenül letisztultak és egyszerűek, mégis nagyszerűen működnek a színpadon. Az iskolai padokból pillanatok alatt lesz utcakép vagy Füvészkert és benne az üvegház, a Grund pedig hasonlóan többfunkciós, könnyen mozgatható farakásokból áll. A Benedek Mari nak köszönhető jelmezek segítségével egyszerűen elkülöníthetőek a Pál utcaiak és a vörösingesek, a bandatagok közötti különböző társadalmi rétegeket is jól szimbolizálják.

A Pál utcai fiúk (Vígszínház, 2016) - Színház az egész...

Lestyán Attila 2021. július 4. Művészek írták Erkélyjelenetek / Rómeó és Júlia A mindent összegző statisztika szerint a Rómeó és Júlia a világon eddig legtöbbször előadott dráma. Ha másfél évad kiesett a pandémia miatt, akkor már e beszédes népszerűségért is bölcs választás a Shakespeare remekművel újrakezdeni. De a régi-újat akaró kísérlet alkotói próbatételének is éppen ezért felel meg ez a színház. Szegő György 2021. június 21.

A Pál utcai fiúk - Vígszínház | Jegy.hu

Marton László rendezése is igazodik ehhez az egyszerűséghez. Feltehetőleg a direktor is felismerte, hogy ezt a darabot a karakterek és a történetek viszik el a hátukon, felesleges hatalmas díszletekkel, musicalekbe illő jelenetekkel, csillogással elrontani és elvonni ezáltal a néző figyelmét a cselekményről, így inkább a színészvezetésre, a szereplők közötti viszonyrendszereket helyezte előtérbe. A hagyományostól eltérően utoljára hagytam a koreográfiát, ugyanis ebben az esetben úgy éreztem, hogy a színészek mozgásai, a táncok, a testtel való zenélés jobban előtérbe került. Horváth Csaba által megálmodott lendületes, fiatalos, a tinédzser fiúk lelki világához illő lépések és mozdulatok adták a darabnak, mint zenés játéknak az igazi lelkét. Kicsit olyan érzésem van jelen esetben, mint ahogyan a Macskák at is Szirtes Tamás rendezte, de társrendezőként feltűnik Seregi László koreográfus neve is, ugyanis a két dolog ez esetben elválaszthatatlan. Az apróbb dolgoktól eltekintve egy valóban szívbemarkoló előadás született, mert ahogyan a Pál utcaiak hittek a Grundban, ugyanúgy hisznek az alkotók is a darabban, és ez a hit az, ami igazán életet ad ennek a történetnek.

A Pál utcai fiúk - Vígszínház - YouTube | Movies showing, My christmas wish list, Midsummer nights

A Vígszinház 2016 novemberében egy olyan új, zenés színjátékot mutatott be, amelyről mindenki sejthette, hogy közkedvelt lesz, ekkora sikerre azonban senki nem számíthatott. A Pál utcai fiúk egy évvel a premier után már elérte a 100. előadást, jegyet pedig szinte lehetetlen szerezni rá. A siker természetesen nem alaptalan, de a Vígszínház sem bízott semmit a véletlenre. Alapanyagnak az egyik legkedveltebb magyar regényt, Molnár Ferenc igazi klasszikusát, A Pál utcai fiúk at választották, ehhez felkérték A dzsungel könyve musicallel (amelynek a napokban tartották az 1200. előadását) már bizonyított Dés-Geszti párost, a szövegkönyvet pedig hazánk egyik legnépszerűbb kortárs írójára, Grecsó Krisztiánra bízták. A történet feltehetőleg mindenki számára ismert: a Pál utcaiak és a Vörösingesek harcolnak a Grundért, amely a tizenéves srácoknak a hazával egyenlő. Molnár Ferenc regénye igazi klasszikus, amely rövidsége ellenére olyan fontos dolgokról beszél, mint a bátorság, a barátság, a becsület, az árulás, az összetartás.

A történet mondanivalója az utóbbi száz évben egyre inkább aktuálisabb válik, különösen, mert a mai gyerekek és fiatalok számára ezek az értékek egyre kevésbé lesznek fontosabbak. A Grecsó Krisztián által írt szövegkönyv viszonylag hűen követi a kötet cselekményét, csupán két nagyobb változásra figyeltem fel. Emlékeim szerint Geréb végül újra Pál utcai lesz, a darabban ez a momentum kimarad, valamint a befejezés esetében történt egy kisebb jelenetcsere: Boka még Nemecsek halála előtt megtudja, hogy a Grundon építkezésbe kezdenek, így azt végleg elvesztették. Feltehetőleg a dramaturgia okán változtatták meg a két eseményt, habár szerintem célszerű lett volna ebben az esetben maradni a regény szerinti történetvezetésnél, számomra sokkal nagyobb katarzist okozott volna az eredeti lezárás. De ezektől eltekintve mind a cselekményt, mind a szereplőket sikerült jól adaptálni, habár tény, hogy Molnár Ferenc olyan erős, jellemes karaktereket alkotott, hogy azokon változtatni vétek lett volna. Wunderlich József alakítja Boka Jánost, a Pál utcaiak vezetőjét, aki igyekszik mindig higgadtan, megfontoltan cselekedni és akire a többiek is felnéznek.

  1. Magyarok a barcáért teljes film letöltés
  2. A Pál utcai fiúk - Előadás - Képgaléria - Theater Online
  3. B kategóriás sofőr állás bács kiskun megye szekhelye
  4. 1 dl tejföl hány gramm instagram
  5. Zámbó jimmy ugye nem bántad meg
  6. Thor ragnarok teljes film magyarul youtube to mp3
  7. Női arany nyaklánc szív medállal
  8. Ciklus végén teherbe esni | nlc
  9. Eredeti C&A férfi bőrdzseki XL-es,újszerű - Férfi bőrkabátok, velúrkabátok - árak, akciók, vásárlás olcsón - TeszVesz.hu

Ember Márk és Nádas Gábor Dávid alakítja a két Pásztort, az ő esetükben csak annyiban nem volt szerencsés a színészválasztás, hogy Ember alakítja az idősebb testvért, miközben alacsonyabb és fiatalabbnak is tűnik Nádasnál. Csapó Attila Gerébként kiválóan jelenítette meg az önérzetes diákot, aki irigykedve figyeli Boka sikerét a Pál utcaiak csapatában, és aki féltékenységből és sértődöttségből végül elárulja a társait. A többi grundos srácot alakító színész (a teljesség igénye nélkül: Király Dániel – Csónakos, Tóth András – Kolnay, Zoltán Áron – Barabás, Medveczky Balázs – Csele) is teljes hitelességgel játszott, látszik, hogy a próbaidőszak és a több mint száz előadás alatt összeszokott csapattá váltak. És ugyanígy látszik az élvezet is a játékukon, nem vált egy percre sem monotonná, semlegessé, nem rutinból jelenítették meg a karaktereket. Mindannyian jól hozták a humoros és a drámai karaktereket egyaránt, velem, mint nézővel elhitették, hogy igazi tizenhárom-négy éves diákok, akiknek életük a Grund és a Gittegylet, és a felnőttfejjel már komolytalannak ítélt dolgokra is szent ügyükként tekintenek.